Ворони в гнізді на балконі багатоповерхівки
Ворони в гнізді, гніздо на балконі: чернігівці Любов та Валерій Вострови прихистили у себе чотирьох вороненят. Дерево, на якому гніздилися ворони, збиралися спиляти комунальники. Жінка вмовила їх відрізати частину із гніздом і віддати їй.
Це – четверо пташенят сірої ворони. Раніше їхнє гніздо було на акації поруч із будинком. Віднедавна – на балконі у подружжя Валерія та Любові Вострових. За гніздом вони спостерігали півтора місяці, відтоді, коли птахи відклали яйця.
«Дуже зворушливо було спостерігати, як ворон і ворона по черзі їх кормлять. Вони стали підростати. Ми бачимо, що вони вже оперилися, вже дзьобики в них виросли. І чекаємо, коли ж наші вороненята полетять із рідного гнізда».
Цього вівторка Валерій почув, як комунальники пиляли дерева.
«Любо, кажу, біда з нашими воронами, прийшов їм, мабуть, кінець. Тут дружина вже зреагувала: «Ой, я побіжу зараз їм почну розказувати, щоб не знищували ворон».
Жінка розповідає: спочатку попросила комунальників не пиляти дерево, потім – віддати їй частину з гніздом.
«На їхнє питання: «Що ви збираєтеся з ним робити?» я сказала: «Або понесемо до себе на балкон, у нас є можливість його влаштувати. Або віддамо людям до приватного сектору, щоб усе-таки пташенята ці виросли і змогли жити самостійно». На щастя, бригадир дуже адекватно відреагував, він дав вказівку залишити це гніздо. І мені вручили дерево такого ж зросту, як я. Тоді я покликала чоловіка, він спустився і ми разом його принесли і розмістили його у нас на балконі. Пощастило, що балкон незасклений».
Жінка каже: переживали, чи не покинуть вороненят їхні батьки.
«Мабуть, хвилин через 5 прилетіла. Ми переживали, чи знайде вона їх. Я пішла на кухню, коли ми зміцнили гніздо. Чоловік кричить: «Любо, ворона прилетіла!» Я кажу: «Добре, значить виживуть». Ми дуже зраділи, що вона їх не кинула і прилетіла».
Любов і Валерій розповідають: раді з того, що допомогли птахам.
«Внутрішнє бажання врятувати життя. Тим паче, що воронята виросли, ось-ось полетять. Навіщо ж його вбити. Рятуючи когось, чиєсь життя, це завжди зачіпає».
Кандидат біологічних наук Олександр Федун каже: подружжя вчинило правильно і врятували життя пташенятам.
«Вони роблять гнізда на деревах, перш за все. Якщо його перенести на землю, я не знаю, чи вони змогли б далі продовжувати виховувати. Хоча, в принципі, пташенята уже досить крупні і цілком можливо, що ці пташенята могли вижити і вони могли б їх продовжити годувати. Звичайно, дуже приємно, що наші жителі міста, у даному випадку жінка, яка небайдужа і взяла на виховання, можна сказати так, до себе».
UA: Чернігів